فناوریموبایل

دوربین آیفون 11 یا XI، لنز فوق عریض و عمیق ToF خواهد داشت + جزئیات

اپل شرکتی است که در گذشته پیشتاز در تکنولوژی بوده و یکی از مواردی که آیفون ها در آن موفق تر از دیگران بودند ، دوربین گوشی های آیفون بود !

اما طی این چند سال اخیر قضه فرق کرده است و گوشی های برند هایی مثل هواوی در نوآوری و تکنولوژی رشد بسیاری کرده اند و دور زمینه دوربین هم ما شاهد بودیم که هواوی توانسته بهترین دوربین ها را داشته باشد ، چیزی که وبسایت معتبر DXoMark مهر تایید آن است.

حال بازی تمام نشده است و اپل در آیفون 2019 فرصت این را دارد که دوباره در زمینه دوربین صدر نشین باشد و البته راه سختی در پیش دارد پس با زیزمارک همراه باشید تا به بررسی آیفون های 2019 بپردازیم.

لنز های دوربین آیفون 11

طبق شایعات و اخبار منتشر شده ، اپل قصد دارد در آیفون 11 از لنز های سوپر واید و ToF در دوربین استفاده کند.

البته این چیز جدیدی نیست و قبلا در گوشی هایی همچون شیائومی و هواوی هم شاهد این تکنولوژی بودیم و موضوعی که میتواند اپل را جلو بیندازد ، کار بیشتر بر این دو لنز مهم و کلیدی است.

طرح اولیه آیفون 11 یا آیفون xi

لنز عقب اپل آیفون XI شامل سه لنز اصلی است که دارای یک لنز معمولی (لنز اصلی)، یک سنسور تلسکوپ زوم 2x و یک لنز فوق العاده با زاویه دید ( فوق عریض).

در نتیجه، موقعیت لنز عقب آیفون XI نمیتواند همانند آیفون X به طور عمودی باشد، اما به جای آن، به یک ساختار مربع تبدیل شده است. دوربین های TOF دارای مزایای زیر نسبت به سنسورهای نوری هستند.

  • عملکرد حسگر TOF ساده تر است. در تئوری آن تنها یک فرستنده (لنز) مورد نیاز است و حداقل سه چراغ ساختار مورد نیاز است (یک لامپ نورپردازی + یک لنز تشخیص مادون قرمز + یک پروژکتور نقطه مادون قرمز)
  • لنز ToFدر واقع محاسبه زمان بازگشت نور است، بنابراین تداخل در برابر نور محیط به طور قابل توجهی قوی تر از فناوری لنزهای نوری است که نیاز به شناسایی تصویر دارد و دقت Tof در این موضوع بالاتر است.
  • لنز TOF زمان بازگشت را محاسبه می کند، بدون نیاز به تصویر شی، بنابراین فاصله موثر بسیار دورتر از لنزهای نوری است.

نظر شما چیست ؟! آیا آیفون 11 میتواند در دوربین رقبا را شکست دهد؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن